Kontakt og åbningstider

Børne Universet Mejdal består af flere afdelinger. Her finder du kontaktoplysninger på administration, ledelse og afdelinger.

Børne Universet Mejdal

Prins Burisvej 37
7500 Holstebro

Kontakt

Tlf.: 9611 6640
Mail: BUM@holstebro.dk

EAN-nr: 579 800 462 1943

Administrativt personale

Sekretær

Vibeke Kragelund
Tlf.: 9611 6640
Mail: Vibeke.Kragelund@holstebro.dk

Sekretær

Marie Harbo Thaagaard
Tlf.: 9611 6640
Mail: Marie.Harbo.Thaagaard@holstebro.dk

 

Institutionens ledelse

Områdeleder

Simon Tang
Mail: Simon.Tang@holstebro.dk

Pædagogisk leder, BUM Kometen

Leila Christensen
Mail: Leila.Christensen@Holstebro.dk

Pædagogisk leder, BUM Skovvuggestue og Skovbørnehave 

Mette Kabel
Mail: Mette.Kabel.Madsen@Holstebro.dk

Pædagogisk leder, BUM Børnehave og Bjørnegrotten

Siv Nybo
Mail: Siv.Nybo@Holstebro.dk

BUM Kometen

Slåenvej 63
7500 Holstebro

Kontakt

Tlf.: 9611 6630

Åbningstider

Mandag - torsdag: 6.30 - 17.00
Fredag: 6.30 - 16.00

BUM Skovvuggestue

Prins Buris Vej 2C
7500 Holstebro

Kontakt

Tlf.: 9611 6645

Åbningstider

Mandag - torsdag: 6.30 - 17.00
Fredag: 6.30 - 16.00

BUM Skovbørnehave

Prins Buris Vej 2C
7500 Holstebro

Kontakt

Tlf.: 9611 6645

Åbningstider

Mandag - torsdag: 6.30 - 17.00
Fredag: 6.30 - 16.00

BUM Børnehave

Prins Burisvej 37
7500 Holstebro

Kontakt

Tlf.: 9611 6640

Åbningstider

Mandag - torsdag: 6.30 - 17.00
Fredag: 6.30 - 16.00

BUM Bjørnegrotten

Prins Burisvej 37
7500 Holstebro

Kontakt

Tlf.: 9611 6640

Åbningstider

Mandag - torsdag: 6.30 - 17.00
Fredag: 6.30 - 16.00